Oblizeki - Moslavina za stolom, Božica Brkan

Slavica Moslavac i Božica Brkan Fotografija: Josip Fabijanić Slavica Moslavac i Božica Brkan

U srijedu, 13. studenog Gradska knjižnica i čitaonica „Ante Jagar“ Novska ugostila je književnicu i novinarku Božicu Brkan koja je predstavila svoju zavičajnu čitanku „Oblizeki: Moslavina za stolom“.

O knjizi su govorili Miljenko Brezak, izdavač i Slavica Moslavac, etnologinja i ravnateljica Muzeja Moslavine iz Kutine koja ističe kako su zavičajni recepti objavljeni u „Oblizekima“ izuzetna dokumentarna, kulturno-povijesna, a nadasve etnografska vrijednost o moslavačkom kraju. Božica Brkan članica je Hrvatskog društva književnika i brojnih drugih novinarskih udruženja, a radila je u istaknutim hrvatskim dnevnim novinama.

Jedna je od začetnica Večernjakovog priloga Vrt, a dugi niz godina bila je i scenaristica emisije Male tajne velikih majstora kuhinje. Izdala je i nekoliko knjiga pjesama i proze u kojima njeguje svoj moslavački zavičajni dijalekt. Velik dio njezinog opusa posvećen je hrani i pripremanju tradicionalnih hrvatskih jela.

Poslijednja izmjena danaSrijeda, 12 Ožujak 2014 09:26