Tehnološki Meetup u knjižnici

Uz dobru atmosferu, kvalitetno predavanje i pregršt dobrih pitanja i odgovora protekao je prvi tehnološki meetup u Novskoj u organizaciji tvrtke CROZ i GKČ „Ante Jagar“. Zbog odličnog interesa u planu su i drugi eventi slične tematike.
Tvrtku CROZ su predstavili Krešimir Musa, Petar Zrinšćak, Ivan Krnić i Vedrana Miholić.

Obavijest korisnicima o radnom vremenu tokom revizije

Poštovani korisnici Knjižnice, ovim Vas putem želimo izvijestiti o provođenju postupka revizije knjižničnog fonda od 20. siječnja do 8. veljače 2020. godine.

Za vrijeme trajanja postupka revizije, knjižnica će biti ZATVORENA za korisnike i neće biti moguća posudba knjižnične građe. Molimo Vas za strpljenje i razumijevanje.
Za sve ostale informacije možete nas kontaktirati putem telefona i e-mail-a.

Promocija knjige "Svjedok vremena"

Predstavljanjem fotomonografije "Svjedok vremena - objektivom kroz Domovinski rat" Renata Branđolice obilježila se 20. obljetnica smrti prvog hrvatskog predsjednika dr. Franje Tuđmana. Knjigu su, uz izlaganje o značaju dr. Franje Tuđmana, predstavili dr.sc. Ante Nazor i dr.sc. Ana Holjevac Tuković iz Hrvatskog memorijalno dokumentracijskog centra Domovinskog rata.

Tek molitvu imam

Zbirka pjesama "Tek molitvu imam" Kristine Semenjuk predstavljena je u punoj galeriji POU. Zbirka u izdanju Ogranka Matice hrvatske u Novskoj sadrži 94 pjesme, a najbolje ju opisuje urednica knjige Višnja Lovrić-Mencej: "Kristina Semenjuk izatkala je svoju sedmu stihozbirku s molitvama u pjesmi i pjesmama u molitvi, pri tom rasipajući svoje najljepše narančaste boje slavonskim nebom".

Mirisi vremena

U petak je u punoj Galeriji POU Novska predstavljena nova zbirka poezije "Mirisi vremena" Višnje Lovrić-Mencej.