Upozorenje

JUser: :_load: Nije moguće učitavanje korisnika sa ID: 943

21.2. Dan materinskog jezika

21.2. DAN MATERINSKOG JEZIKA - obilježava se od 2000. godine radi unapređivanja, učenja i razvoja materinskog jezika, te njegovanja lingvističke različitosti i multilingvizma.

"Materinski jezik označuje put ljudskog bića i pomoću njega ono ulazi u društvo, čini svojom kulturu grupe kojoj pripada i postavlja temelje razvoju svojih intelektualnih sposobnosti."

Kristina Semenjuk: Unutarnja zvona

Autor: Kristina Semenjuk

Nakladnik: Ogranak Matice hrvatske u Novskoj

U petak, 5. ožujka, u 18.00h naša Novljanska spisateljica Kristina Semenjuk održat će promociju zbirke pjesama "Unutarnja Zvona". Pozivamo Vas da dođete u što većem broju i podržite Kristinu te razvoj Novljanskog pjesništva.

Domaća jela od gljiva

Gradska knjižnica i čitaonica "Ante Jagar" Novska poziva Vas na predstavljanje knjige Matije Josipovića "DOMAĆA JELA OD GLJIVA", 21. travnja 2010. godine. Predstavljanje knjige će se održati u prostorijama galerije Pučkog otvorenog učilišta. Radujemo se vašem dolasku!

22.04. Dan planeta zemlje

Pismo indijanskog poglavice Seattle-a iz 1854. godine, upućeno američkom predsjedniku u Washington kao odgovor na ponudu da bijelci kupe indijansku zemlju....

POZIVNICA

S osobitim zadovoljstvom pozivamo Vas na promociju tiskanih izdanja i rada Hrvatsko memorijalno dokumentacijskog centra Domovinskog rata

Promocija knjige STARA I NOVA SUBOCKA

Gradska knjižnica i čitaonica "Ante Jagar" Novska i nakladnik Spiritus movens d.o.o. Kutina srdačno vas pozivaju u utorak 8. lipnja 2010. godine u 19 sati u Galeriju POU Novska na predstavljanje knjige Ivan Gračaković: STARA I NOVA SUBOCKA.

Top 15 posudbi

Top 15 posudbi tijekom posljednjih 90 dana u našoj knjižnici.

1. Pustinjski cvijet Dirie, Waris (2002) [Knjiga]
2. Bijela Masajka Hofmann, Corinne (2006) [Knjiga]
3. Dragi dnevniče, mrtav sam Stine, Robert Lawrence (2005) [Knjiga]
4. Zauvijek Noël, Alyson (2010) [Knjiga]
5. Princeza i žabac (2009) [Knjiga]
6. Hotel Zagorje Bodrošić, Ivana (2010) [Knjiga]
7. Nevina vatra Joyce, Brenda (2009) [Knjiga]
8. Harry Potter i darovi smrti Rowling, Joanne Kathleen (2007) [Knjiga]
9. Neukroćena (Kuća noći), Knj. 4 (2010) [Knjiga]
10. Voda za slonove Gruen, Sara (2008) [Knjiga]
11. Čudo u Poskokovoj Dragi Tomić, Ante (2009) [Knjiga]
12. Lolita u Teheranu Nafisi, Azar (2005) [Knjiga]
13. Vikend u koledžu Stine, Robert Lawrence (2005) [Knjiga]
14. Tajna Byrne, Rhonda (2007) [Knjiga]
15. Anđeoska ljubav Phillips, Susan Elizabeth (2008) [Knjiga]

Strip

Staru kolekciju stripova, obogatili smo novom, još boljom kolekcijom pa ćete sad možda naći i strip za sebe: Comanche, Torpedo, Mark, Princ Valiant, Martin Mystere, Dampyr, Ken Parker, Starcraft, Blek, Negima, Zagora i mnogi drugi

Pogledajte

Obnova DVD građe

Obnovili smo DVD-teku s velikim brojem novih naslova za najmlađe koji osim što vole slikovnice, ponekad si posude i omiljeni crti?. Poštar Pat, Baltazar, Lego, Delgo, Princeza i Žabac, Marry Poppins, Priča o igračkama, Ledeno doba 3, Vanzemaljci s gornjeg kata, Avatar i još  mnogi drugi. Za članove knjižnice posudba DVD-a je besplatna.

Prijavite se za Newsletter knjižnice

Joomla Extensions powered by Joobi