IZLOŽBA "VOJNA KRAJINA, BANSKA KRAJINA I ZRINSKI U OBRANI OD OSMANLIJA"

2018. godina proglašena je Europskom godinom kulturne baštine i slijedom toga u cijeloj Hrvatskoj, od državne preko regionalne pa sve do lokalne razine organiziraju se brojna događanja s ciljem istraživanja naše bogate i raznovrsne kulturne baštine, čuvanja kulturne baštine sljedećim generacijama kao i i boljeg razumijevanja Hrvatske prošlosti.

Manifestaciji Dani europske baštine koja se održava u tridesetak gradova priključio se i grad Novska izložbom „Vojna krajina, Banska krajina i Zrinski u obrani od Osmanlija".

U prostoru knjižnice postavljena je izložba o povijesti Vojne krajine, a u Galeriji POU Novska, Vladimir Brnardić, predstavo je rad Društva “Terra banalis” te je govorio o I. i II. Banskoj krajiškoj pješačkoj pukovniji koja se u jednom povijesnom razdoblju borila protiv turskih i francuskih osvajača.