"Motociklom do Zanzibara", Davor Rostuhar

Davor Rostuhar fotografija: Željko Gašparović Davor Rostuhar

Davor Rostuhar, „najveći pustolov među fotografima i najveći fotograf među pustolovima“ kako ga predstavlja glavni urednik National Geographica, sinoć je održao multimedijalnu prezentaciju pod nazivom „Motociklom do Zanzibara“u dvorani Glazbene škole, a u organizaciji Gradske knjižnice i čitaonice „Ante Jagar“ Novska.

Davor Rostuhar već deset godina putuje svijetom, piše i fotografira. Dokumentira kulture, običaje i prirodne ljepote za geografske časopise poput National Geographica i Meridijana, a napisao je i četiri uspješne knjige od kojih se najnovija „Degustacija slobode – zašto putujemo i kako time mijenjamo svijet“ bavi raznim pitanjima putovanja, odnosno turizma.

Maja Tanasovski i Davor Rostuhar putovali su 8 mjeseci motociklom od Zagreba do Južne Afrike i putem istraživali mogućnosti održivog i odgovornog putovanja. Cijeli ovaj projekt nazvali su „Afrika aktiva“ jer su se, uz same čari istraživanja, pokušali uključiti i u aktivni život Afrike preko humanitarnih akcija koje su organizirali. Na iznimno posjećenom predavanju svi prisutni su, uz dobro osmišljenu prezentaciju, fascinantne fotografije, video zapise i autohtonu glazbu mogli doživjeti bogato kulturno naslijeđe Afrike, upoznati neobične i ponekad brutalne običaje najtradicionalnijih afričkih plemena te saznati zašto je danas Afrika najsiromašniji kontinent.

Poslijednja izmjena danaSrijeda, 12 Ožujak 2014 09:28