Utorak za pričoljupce: Konj koji je imao neugodan vonj

Priča o važnosti održavanja higijene. Stihopriča s moralnom poukom o konju koji je imao neugodan vonj. Konj toga nije bio svjestan sve dok nije primjetio da svi, osim muha, bježe od njega, a bio je to jako društven i dobroćudan konj koji je uvijek dobre volje.

UPUTE ZA KORISNIKE

Knjižnica u narednom razdoblju radi s korisnicima od ponedjeljka do petka, od 8:00 do 18:00 sati.

Obavijest korisnicima

Poštovani korisnici,
Vlada Republike Hrvatske je na sjednici održanoj 23. travnja 2020. godine donijela Z A K L J U Č A K kojim se prihvaćaju Mjere za pokretanje gospodarskih i drugih djelatnosti i aktivnosti u uvjetima proglašene epidemije bolesti COVID-19.

Noć knjige prvi put virtualno

U povodu Svjetskog dana knjige i autorskih prava i Dana hrvatske knjige u četvrtak, 23. travnja održala se deveta Noć knjige posvećena aktualnoj temi promjene. Promjena je zahvatila i Noć knjige koja se po prvi put održala virtualnom svijetu.

S porukom S knjigom nisi izoliran! zaštitno lice ovogodišnje Noći knjige je Čituljak – knjiški patuljak, dežurno njurgalo, veseljak i komentator apsurda. Premda imun na ljudske bolesti, na licu nosi masku i upozorava nas da kao knjiški junak dijeli sudbinu čovjeka.

Noć knjige obilježilo je gotovo 200 knjižnica, knjižara, antikvarijata, kazališta i ustanova „prijatelja knjige“, a prigodnim sadržajem u manifestaciju se, kao i svake godine, uključila i Gradska knjižnica i čitaonica „Ante Jagar“.

Program je započeo u 18 sati pričaonicom za djecu naziva „Šumska priča“. Knjižničarke su „pričom na daljinu“ upoznale djecu s prekrasnom pričom i didaktičkim pomagalom „Ku-kuc! Priča je unutra“ Centra Pričaj mi.

U 20 sati objavljena je virtualna promocija knjige „Kud si krenula?“ autorice Nastje Kulović koja je ispisala vlastitu istinitu ispovijest o životu s teškom bolešću – multiplom sklerozom.

Promjena je sve nas ovih dana duboko zahvatila. No, koje su se promjene dogodile tako davno da ih danas smatramo samo dijelom svakodnevnice prikazano je u virtualnoj izložbi o našim izumiteljima „Hrvatski vizionari današnje svakodnevnice“.

Knjige mijenjaju svijet – svi koji čitaju, to znaju. Mijenjaju i ljude, pa je za kraj programa knjižnica pripremila i interaktivnu nagradnu igru na tu temu.

U ovim izazovnim, nesigurnim vremenima zasigurno možemo reći kako stvaralačka moć knjige i književnosti ovdje tek počinje: u jednakoj mjeri u kojoj svijet svojim promjenama utječe na nju, knjiga povratno, katkad snažno i neočekivano, utječe na svijet.

Noć knjige 2020 - Najava programa

NOĆ KNJIGE 2020. prvi puta virtualno!

PROGRAM

SVI SADRŽAJI OBJAVLJIVAT ĆE SE NA FACEBOOK STRANICI, YOUTUBE-u, INSTAGRAMU I INTERNETSKOJ STRANICI KNJIŽNICE

18:00 „Šumska priča“ – pričaonica za djecu
Korištenje didaktičkog pomagala „Ku-kuc! Priča je unutra!“

20:00 promocija knjige „Kud si krenula?“ autorice Nastje Kulović
- autorica kroz perspektivu dviju sestara progovara o bolesti multiple skleroze

21:00 „Hrvatski vizionari današnje svakodnevnice“ - virtualna izložba

22:00 „Knjige mijenjaju svijet. Svi koji čitaju, to znaju“