Obavijest o radnom vremenu knjižnice

U periodu od 10. do 12. listopada, knjižnica će raditi prema sljedećem rasporedu:
srijeda (10.10.) - 8:00 do 15:30 sati
četvrtak (11.10.) - 12:00 do 19:30 sati
petak (12.10.) - 8:00 do 15:30 sati

IZLOŽBA "VOJNA KRAJINA, BANSKA KRAJINA I ZRINSKI U OBRANI OD OSMANLIJA"

2018. godina proglašena je Europskom godinom kulturne baštine i slijedom toga u cijeloj Hrvatskoj, od državne preko regionalne pa sve do lokalne razine organiziraju se brojna događanja s ciljem istraživanja naše bogate i raznovrsne kulturne baštine, čuvanja kulturne baštine sljedećim generacijama kao i i boljeg razumijevanja Hrvatske prošlosti.

Novska na dva dana postala zemlja Dječurlija

Prvi dječji festival dobre priče i pripovijedanja pod nazivom „U zemlji Dječurliji“ organizirala je Gradska knjižnica i čitaonica „Ante Jagar“ Novska za djecu predškolskog i školskog uzrasta, ali i za sve koji ne žele odrasti.

I bebe vole knjižnicu

Program kojim Gradska knjižnica i čitaonica „Ante Jagar“ Novska poklanja paket dobrodošlice svakom novorođenom djetetu na području Grada Novske i njihovim roditeljima uz organizirana mjesečna edukativna i neformalna druženja za roditelje i bebe u prostoru Gradske knjižnice i čitaonice „Ante Jagar“ Novska.

Upoznaj zemlju, zaviri u mikroskop

23. svibnja je u prostoru naše knjižnice učenicima šestog i sedmog razreda OŠ Novska predstavljena izložba Hrvatskog geološkog društva, „Upoznaj Zemlju – zaviri u mikroskop“.

Hrvatska prirodna bogatstva – zaštita i odgovorni razvoj

“Hrvatska prirodna bogatstva – zaštita i odgovorni razvoj”, knjiga koja se može nazvati jednim od najvažnijih i najdalekosežnijih pothvata HAZU u proteklih 150 godina, predstavljena je danas u Galeriji Pučkog otvorenog učilišta u organizaciji Gradske knjižnice i čitaonice „Ante Jagar“ Novska.