Beletristika

O čemu govorim kada govorim o trčanju

O čemu govorim kada govorim o trčanju O čemu govorim kada govorim o trčanju

..".Onog časa kad sam odlučio postati profesionalni pisac,iskrsnuo je još jedan problem:kako održati tjelesnu kondiciju..." I onda je Haruki Murakami ,jedan od najcjenjenijih suvremenih pisaca, počeo trčati. Sazrijevajući kao pisac sazrijevao je i kao trkač-ili obrnuto- a svoja je iskustva pretočio u knjigu u kojoj nam otkriva puno o sebi i svom poimanju svijeta i života.

Ovo intimno sjećanje je i dnevnik treninga i putopis, a govori o četveromjesečnim pripremama za Newyorški maraton 2005. godine. Murakami nas vodi na put od tokijskog parka Jingu Gaien, gdje je svojedobno dijelio stazu sa sudionikom olimpijade, do rijeke Charles u Bostonu, gdje se našao među brucošicama s Harvarda koje su trčale brže od njega.

Neobična, sportska prizma čitatelju nudi široku panoramu sjećanja i zanimljivih uvida u Murakamija: trenutak kad se odlučio postati pisac, najveće trijumfe i razočarenja, strast prema starim LP pločama i postavljanje osobnog rekorda nakon pedesete godine života, a potom je slijedio neminovni pad tjelesnih mogućnosti.